Piwo BezGlutenNowe ze znakiem Przekreślonego Kłosa

Na stronie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej pojawiła się informacja, że browar Kormoran dołączył do firm oznaczających swoje produkty międzynarodowym licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa.

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia, licencją zostało objęte piwo BezGlutenNowe #1. To piwo stworzone na bazie Kormorana Jasnego Niefiltrowanego.

„Teraz jego wyjątkowym smakiem mogą bez obaw delektować się również osoby z nietolerancją glutenu. Trochę informacji dla koneserów: identycznie jak w pierwowzorze cechą, która decyduje o smaku tego piwa jest chmielowość. Przy jego komponowaniu użyto pięciu odmian chmielu” – czytamy.

Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla i wybitnie aromatyczny Lubelski oraz najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: czeski Żatecki i niemiecki Tettnanger. Nisko odfermentowana baza słodowa dodaje subtelnego biszkoptowego posmaku” – informuje Stowarzyszenie.

Stosowany w czasie warzenia piwa BezGlutenNowego słód jest rozkładany na białka proste całkowicie bezpieczne dla osób nietolerujących glutenu. Firma w związku z produkcją bezglutenową wprowadziła specjalne procedury i regularnie bada każdą partię piwa pod kątem zawartości glutenu.
W dniach 12-13 października piwo zostanie rozlane do butelek i potem w ciągu kilku dni trafi na półki sklepowe. Będzie można je nabyć m.in. w sieciach Makro, Intermarché, Auchan oraz Carrefour.

1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego.

Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.