Frytki belgijskie w Krakowie

dnia

W sobotni wieczór, pijąc cydr w jednej z knajpek, przypomniało mi się, że zawsze chciałam spróbować frytek belgijskich, które są coraz bardziej znane w Krakowie. Wiadomo, że będąc na diecie bezglutenowej, ciężko jest przebierać w wieczornych przekąskach. Odpadają wszystkie kebaby, zapiekanki na Kazimierzu i inne takie. Zdecydowaliśmy się na przejście na Kazimierz, dokładniej na ul. Św. Wawrzyńca, by spróbować tych słynnych już frytek.

Moim oczom ukazał się placyk, na którym stał samochód Shake&Bake oraz autko frytek belgijskich. Frytki występowały w dwóch rozmiarach – małe (7 zł) i duże (9 zł). Frytki umieszczane są w specjalnym, kartonowym rożku, w którym jest specjalna półeczka na sos. A sosów jest mnóstwo! Wszystkie są z naturalnych składników. Można wybrać keczup (Heinz, można jeść spokojnie, jest bezpieczny), majonez, mix keczupu i majonezu, sos BBQ, sos duński, sos z suszonych pomidorów… Pycha!

Jaka jest receptura? Bardzo prosta i przy tym przepyszna. Ziemniak jest grubokrojony i pochodzi z Belgii. Frytki smażone są na oryginalnym oleju belgijskim klasy Premium. Są dwie temperatury smażenia – frytki są miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz. Sosy są świeże i przygotowywane z naturalnych składników.

Kim jesteśmy? Ludźmi, którzy pewnego dnia postanowili podzielić się swoją pasją jedzenia i podróżowania z innymi. Ludźmi, którzy odważyli się zaryzykować zawodowe kariery, by zamienić swoje marzenia w rzeczywistość. Ludźmi, którzy za punkt honoru postawili sobie jakość – na każdym etapie powstawiania i podawania każdego kolejnego rożka z chrupiącymi frytkami. Jesteśmy ludźmi, dla których uśmiech Klienta stanowi największy dowód na to, że warto mieć odwagę marzyć – tak piszą o sobie pomysłodawcy frytek belgijskich w Krakowie. Chłopcy, którzy prowadzą ten interes, są przemili, co tworzy doskonałą atmosferę. Kolejki do nich są ogromne!

W tym miejscu kupicie tylko frytki, nie ma możliwości zanieczyszczenia oleju czymś, co mogłoby mieć gluten. A jeśli nie będziecie chcieli jeść ich z sosem, możecie wybrać keczup lub zjeść je z samą solą. Frytki są naprawdę przepyszne!

Adres: Kraków, Św. Wawrzyńca 14

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.