Carrefour zwiększa asortyment bezglutenowy

Czwartek obfituje w znakomite informacje. Po bezglutenowych produktach w Rossmannie przyszedł czas na informację o zwiększeniu asortymentu bezglutenowego w Carrefourze. Wszystko to pojawiło się na stronie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia, w ramach rozpoczętej właśnie kampanii „Z miłości do zdrowia” sieć Carrefour rozszerza ofertę produktów bezglutenowych, ekologicznych, sojowych, dla diabetyków oraz specjalnych produktów oznaczonych znakiem „Jakości Carrefour”.

Wszystkie te produkty już teraz obecne są w specjalnej strefie „Świat Zdrowia” w wybranych pięciu hipermarketach: w Warszawie w GaleriachArkadia,TargówekReduta i Wileńska oraz w Krakowie (Zakopianka). Carrefour planuje rozszerzenie oferty o kolejne lokalizacje.

Asortyment produktów bezglutenowych już teraz liczy ok. 200 produktów. Są to m.in.: pieczywo, mieszanki do pieczenia, kasze, makarony, sosy, słodycze, ciasta, słone przekąski, galaretki, dżemy, budynie, kisiele. Produkty bezglutenowe, dietetyczne, dla diabetyków, sojowe i ekologiczne znajdują się w specjalnie oznakowanym miejscu w sklepie.

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej napisało, że „cieszy fakt, że żywność bezglutenowa dzięki obecności w sieciach handlowych staje się coraz bardziej dostępna, także dzięki naszej aktywności”. Projekt Stowarzyszenia udzielania w Polsce licencji na międzynarodowy znak przekreślonego kłosaprzyczynia się do zwiększenia ilości bezpiecznych produktów – przybywa nam bezglutenowych wędlin, słodyczy i wielu innych wyrobów, które dzięki normalnym cenom są dostępne dla osób na diecie, także w sieciach handlowych.

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. ~Michal pisze:

    Jak najbardziej polecam kalafiora na Zakopiance z tego co zaobserwowalem po marketach w Krk to najlepiej zatowarowany sklep w Krakowie a zelki po 1,99 🙂 rewelacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.