Brok bezglutenowy z licencją

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej poinformowało, że mamy na rynku kolejne piwo niezawierające glutenu. Brok Gluten-Free firmy VAN PUR SA to pełne piwo o delikatnym smaku i goryczce oraz chmielowym aromacie, stworzone z myśląunnamed o wymaganiach dotyczących osób na diecie bezglutenowej.

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia, w produkcji piwa wykorzystywane są surowce zawierające gluten. Jednak podczas procesów technologicznych następuje separacja i zmniejszenie zawartości glutenu (rozkładanie kompleksu białek tworzących gluten na nieaktywne alergennie białka proste). Każda partia piwa bezglutenowego przed uwolnieniem do sprzedaży podlega kontroli na obecność glutenu, przeprowadzanej w zewnętrznym akredytowanym laboratorium. Brok Gluten-Free zgodnie z przepisami prawa jest produktem bezglutenowym i zawiera poniżej 20 ppm glutenu. Piwo jest produktem oznaczonym licencjonowanym symbolem Przekreślonego Kłosa.

Obecnie Brok Gluten-Free można kupić w sieci E. Leclerc w następujących sklepach:

 • Lublin ul. Zana 19
 • Lublin ul. Turystyczna 1
 • Łódź ul. Inflancka 45
 • Ostrołęka ul. Jana Pawła II 4
 • Radom ul. Toruńska 1
 • Rzeszów ul. Rejtana 69
 • Warszawa ul. Jutrzenki 156 (Al. Jerozolimskie)
 • Warszawie ul. Aspekt 79 (Bielany)

Zgodnie z prawem:  1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.

6 komentarzy Dodaj własny

 1. ~Bohaczyk pisze:

  W Krakowie na ul. Zamenhoffa1 pojawiły się pyszne pierogi bezglutenowe . Pierogi są znane wszystkim na diecie bezglutenowej ,którzy jeżdżą trasą Kraków Dębica, bo nie sposób nie zauważyć ogromnej reklamy bezglutenowych pierogów przy Gospodzie u Wiedźmy. Pierogi są naprawdę pyszne i w każdej wersji jaką zleci lekarz.Są już w Krakowie.
  Myślę,że przed świętami ucieszy tak mieszkańców Krakowa.
  Monika

 2. ~Bohaczyk pisze:

  Krakowie na ul. Zamenhoffa1 pojawiły się pyszne pierogi bezglutenowe . Pierogi są znane wszystkim na diecie bezglutenowej ,którzy jeżdżą trasą Kraków Dębica, bo nie sposób nie zauważyć ogromnej reklamy bezglutenowych pierogów przy Gospodzie u Wiedźmy. Pierogi są naprawdę pyszne i w każdej wersji jaką zleci lekarz.Są już w Krakowie.
  Myślę,że przed świętami ucieszy tak mieszkańców Krakowa.
  Monika

 3. ~Bohaczyk pisze:

  nie jestem spamerem

 4. ~Kowalski pisze:

  Piwo bezglutenowe to świetny pomysł dla celiaków takich jak ja 🙂 Ciesze się, że coraz więcej pojawia się produktów bez glutenu. Ja swoje produkty takie jak piwo kupuję zawsze na .

 5. ~Kowalski pisze:

  Piwo bezglutenowe to świetny pomysł dla celiaków takich jak ja 🙂 Ciesze się, że coraz więcej pojawia się produktów bez glutenu. Ja swoje produkty takie jak piwo kupuję zawsze na

 6. ~Kowalski pisze:

  Piwo bezglutenowe to świetny pomysł dla celiaków takich jak ja 🙂 Ciesze się, że coraz więcej pojawia się produktów bez glutenu. Ja swoje produkty takie jak piwo kupuję zawsze na ekowkuchni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *