Brok bezglutenowy z licencją

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej poinformowało, że mamy na rynku kolejne piwo niezawierające glutenu. Brok Gluten-Free firmy VAN PUR SA to pełne piwo o delikatnym smaku i goryczce oraz chmielowym aromacie, stworzone z myśląunnamed o wymaganiach dotyczących osób na diecie bezglutenowej.

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia, w produkcji piwa wykorzystywane są surowce zawierające gluten. Jednak podczas procesów technologicznych następuje separacja i zmniejszenie zawartości glutenu (rozkładanie kompleksu białek tworzących gluten na nieaktywne alergennie białka proste). Każda partia piwa bezglutenowego przed uwolnieniem do sprzedaży podlega kontroli na obecność glutenu, przeprowadzanej w zewnętrznym akredytowanym laboratorium. Brok Gluten-Free zgodnie z przepisami prawa jest produktem bezglutenowym i zawiera poniżej 20 ppm glutenu. Piwo jest produktem oznaczonym licencjonowanym symbolem Przekreślonego Kłosa.

Obecnie Brok Gluten-Free można kupić w sieci E. Leclerc w następujących sklepach:

 • Lublin ul. Zana 19
 • Lublin ul. Turystyczna 1
 • Łódź ul. Inflancka 45
 • Ostrołęka ul. Jana Pawła II 4
 • Radom ul. Toruńska 1
 • Rzeszów ul. Rejtana 69
 • Warszawa ul. Jutrzenki 156 (Al. Jerozolimskie)
 • Warszawie ul. Aspekt 79 (Bielany)

Zgodnie z prawem:  1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.

6 komentarzy Dodaj własny

 1. ~Bohaczyk pisze:

  W Krakowie na ul. Zamenhoffa1 pojawiły się pyszne pierogi bezglutenowe . Pierogi są znane wszystkim na diecie bezglutenowej ,którzy jeżdżą trasą Kraków Dębica, bo nie sposób nie zauważyć ogromnej reklamy bezglutenowych pierogów przy Gospodzie u Wiedźmy. Pierogi są naprawdę pyszne i w każdej wersji jaką zleci lekarz.Są już w Krakowie.
  Myślę,że przed świętami ucieszy tak mieszkańców Krakowa.
  Monika

 2. ~Bohaczyk pisze:

  Krakowie na ul. Zamenhoffa1 pojawiły się pyszne pierogi bezglutenowe . Pierogi są znane wszystkim na diecie bezglutenowej ,którzy jeżdżą trasą Kraków Dębica, bo nie sposób nie zauważyć ogromnej reklamy bezglutenowych pierogów przy Gospodzie u Wiedźmy. Pierogi są naprawdę pyszne i w każdej wersji jaką zleci lekarz.Są już w Krakowie.
  Myślę,że przed świętami ucieszy tak mieszkańców Krakowa.
  Monika

 3. ~Bohaczyk pisze:

  nie jestem spamerem

 4. ~Kowalski pisze:

  Piwo bezglutenowe to świetny pomysł dla celiaków takich jak ja 🙂 Ciesze się, że coraz więcej pojawia się produktów bez glutenu. Ja swoje produkty takie jak piwo kupuję zawsze na .

 5. ~Kowalski pisze:

  Piwo bezglutenowe to świetny pomysł dla celiaków takich jak ja 🙂 Ciesze się, że coraz więcej pojawia się produktów bez glutenu. Ja swoje produkty takie jak piwo kupuję zawsze na

 6. ~Kowalski pisze:

  Piwo bezglutenowe to świetny pomysł dla celiaków takich jak ja 🙂 Ciesze się, że coraz więcej pojawia się produktów bez glutenu. Ja swoje produkty takie jak piwo kupuję zawsze na ekowkuchni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.