Książka – Pierwotne ciało, pierwotny umysł

dnia

Dostałam materiały dotyczące książki, którą widzicie obok. Postanowiłam się nimi z Wami podzielić. Może kogoś zainteresuje tematyka (w środku jest część o diecie bezglutenowej).

Współczesny świat niesie ze sobą wiele wyzwań dla naszej fizyczności. Czy wśród zalewu informacji o tym, co nam służy, a co szkodzi można odnaleźć jakieś spójne i jednolite zalecenia? Czy istnieje wspólny dla wszystkich sposób odżywiania oraz system ćwiczeń fizycznych, który uwolni nas od chorób i zapewni dobre funkcjonowanie ciała oraz długowieczność? 

Czy zalecenia rozpowszechniane przez media, świat medyczny, korporacje farmaceutyczne oraz przemysł spożywczy rzeczywiście są prawdziwe i mogą nas doprowadzić do doskonałego zdrowia? A może raczej stworzyć i utrzymać coraz większą rzeszę chorych, pacjentów, konsumentów i klientów?

Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć Nora Gedgaudas w swojej bestsellerowej książce Pierwotne Ciało Pierwotny Umysł. Odwołując się do paleolitycznych potrzeb naszego ciała i łącząc je z najnowszymi wynikami badań z dziedziny biochemii, żywienia oraz medycyny proponuje proste wskazówki i zalecenia, dotyczące diety, suplementacji, ćwiczeń fizycznych i stylu życia, które mogą nam pomóc wyjść z labiryntu starych paradygmatów,  mitów dotyczących metabolizmu i nieprawdziwych, przekazywanych nam przez całe dekady informacji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.