Pierwsze polskie piwo bezglutenowe z Licencją Przekreślonego Kłosa

Bardzo się cieszę, że mogę Wam przekazać tak dobrą informację! Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej poinformowało dziś, że w Polsce pojawiło się pierwsze cechowe bezglutenowe piwo ważone w Polsce, które zostało objęte licencją na znak Przekreślonego Kłosa.

Piwo Cechowe lekkie i klarowne, ma złotą barwę. W smaku wyczuwana jest delikatna goryczka i subtelny, chmielowy zapach. Bukiet piwa Cechowe Bezglutenowe to klasyczna kompozycja chmielowo-słodowa, charakteryzująca piwa dolnej fermentacji.

Jak czytamy na stronach Stowarzyszenia, piwo Cechowe Bezglutenowe produkowane jest w warunkach reżimu technologicznego, który z jednej strony zapewnia zredukowany poziom czynników alergennych, a z drugiej nie ma negatywnego wpływu na organoleptyczne cechy piwa.

W produkcji wykorzystywane są surowce zawierające gluten. Jednak podczas procesów technologicznych następuje separacja i zmniejszenie zawartości glutenu (rozkładanie kompleksu białek tworzących gluten na nieaktywne alergennie białka proste).

Każda partia piwa bezglutenowego przed uwolnieniem do sprzedaży podlega kontroli na obecność glutenu (z początku, środka i końca rozlewu), przeprowadzanej w zewnętrznym akredytowanym laboratorium. Cechowe zgodnie z przepisami prawa jest produktem bezglutenowym i zawiera poniżej 20 ppm glutenu.

Piwo dostępne jest w niektórych sklepach sieci Biedronka – tutaj znajduje się lista sklepów.

Zgodnie z prawem przypominamy, że 1/ litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. ~Michał pisze:

    W Krakowie nie kupimy:(??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.