Pieczywo Chaber

Monika, fanka bezglutenowego bloga na Facebooku, wysłała mi wiadomość dotyczącą pieczywa Chaber. Natrafiła na nie w Auchan w Swadzimiu koło Poznania.

Bezglutenowe produkty tej firmy to Pieczywo chrupkie fitness (mąka ryżowa, sól, woda) oraz Pieczywo chrupkie kukurydziano-ryżowe (kaszka kukurydziana, mąka ryżowa, cukier, sól, woda).

W VI turze badań Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej przebadało jeden z produktów tej firmy.

„Postanowiliśmy zbadać pieczywo chrupkie kukurydziano-ryżowe firmy Chaber, gdyż w naszych badaniach z końca 2010 roku (II tura) pieczywo zawierało gluten. Aktualny wynik pieczywa firmy Chaber poniżej granicy wykrywalności świadczy o tym, że nasze badania mają sens, ponieważ firmy starają się potem zapobiegać takim sytuacjom. Wiemy, że m.in. w wyniku naszych informacji firma Chaber wprowadziła regularne badania surowców i gotowego produktu pod kątem zawartości glutenu” – czytamy w opisie badań Stowarzyszenia. Wynik > LOD oznacza, że zawartość glutenu jest poniżej dolnej granicy oznaczenia ilościowego.

Pozdrawiam!

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. Wiolla pisze:

    musi być przepyszne.
    Bardzo przydatny blog 🙂
    Zapraszam do mnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.