Musli – Tak Jak Chcesz

dnia

Odkąd jestem na diecie bezglutenowej, na śniadanie rzadziej jem płatki lub musli. Te dostępne w sklepach bezglutenowych nie smakują mi tak dobrze, a wśród „zwykłych” produktów próżno szukać tych, które są bezpieczna dla nas. Jak bardzo ucieszyłam się, kiedy skontaktował się ze mną sklep internetowy musli.takjakchcesz.pl z propozycją przetestowania dwóch mieszanek musli, które mogłam sama skomponować.

Wśród składników dostępnych w sklepie znajdziemy wiele takich, które pozwalają nam skomponować mieszankę bezglutenową. Dostępne są również gotowe propozycje mieszanek bezglutenowych.

Ja zdecydowałam, że ułożę swoją własną mieszankę. Jedna i druga została oparta na amarantusie. No okej, ale po kolei!

Już opakowanie tego musli zachwyca. Nie jest to po prostu zwykła paczka, ale fajna tuba, która idealnie pasuje do szafy i bardzo dobrze się prezentuje.

Pojemność tej tuby też zachwyca. Musli jest aż 300 g i to naprawdę jest cała tuba. Wypełniona po same brzegi! Rzadko można spotkać coś takiego. To naprawdę duży plus.

Jak wspomniałam, mogłam wybrać dwa smaki musli. Mieszanka bezglutenowa nr 1 składa się z amarantusa z miodem (196 g), rodzynek (40 g), płatków migdałowych (30 g), żurawiny (15 g).

Mieszanka bezglutenowa nr 2 składa się z amarantusa preparowanego (196 g), moreli suszonych (45 g), orzechów włoskich (30 g) oraz pestek dyni (30 g).

Na pierwszy ogień poszła mieszanka bezglutenowa nr 1. Każda tuba jest szczelnie zamknięta i zabezpieczona. Po otwarciu czujemy piękny zapach, a mieszanka prezentuje się naprawdę dobrze.

Pięknie wygląda prawda? No ale dobrze. Człowiek co prawda je oczami, o zapachu też już mówiłam, ale smak też się liczy. Wyraźnie wyczuwalna jest lekko kwaśna żurawina. Czuć też migdały, amarantus i rodzynki. Zmieszałam musli z lekko ciepłym mlekiem. Smakowało idealnie!

Już wkrótce test drugiej mieszanki!

A teraz ceny. Mieszanka to koszt około 15-20 zł. Wszystko zależy od tego, co dorzucimy do naszej tuby. Możemy też wybrać gotową mieszankę, ale przecież o to właśnie chodzi, by jeść tak, jak chcemy i wymieszać wszystko samodzielnie. Wszystko możemy zobaczyć na stronie musli.takjakchcesz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.