Lubicie czekoladę?

Jedna z ostatnich wizyt w galerii handlowej w celu poszukiwania prezentów (tych ostatnich) dla najbliższych, skłoniła mnie do przemyśleń na temat słodkich upominków dla osób na diecie bezglutenowej. Jasne, że można kupić żelki (o których pisałam tu) lub czekoladę Goplana (nie zawiera glutenu), ale zawsze prezent wyjątkowy, niecodzienny jest milszy niż taki zwykły, który można sobie kupić na co dzień.

Takim niecodziennym prezentem jest czekolada z firmy Chocolate Company. Napisałam dziś do producenta, by zasięgnąć informacji, czy ich produkty mają w sobie gluten.

Sprawdź, jaką odpowiedź otrzymałam!

Generalnie nasza czekolada nie zawiera glutenu, jednak zawierają go niektóre zbożowe dodatki do niektórych smaków. Dlatego też polecamy wybierać czekoladę bez dodatków – dla bezpieczeństwa.

Wszystkie „czyste” smaki typu: 40% kakao, 50% kakao, 72% kakao, 82% kakao, 99% kakao – nie posiadają dodatków.

Jeśli chcecie kupić czekoladę z dodatkiem lepiej przeczytać jej skład, by być na 100 proc. pewnym. A jeśli sami nie skusicie się na zakup, może wybierzecie taką czekoladę na prezent dla kogoś bliskiego?

Jaki słodki prezent wybieracie dla swoich bliskich na diecie bezglutenowej lub dla samych siebie?

2 komentarze Dodaj własny

  1. ~Kamil pisze:

    Ale czy nawet czekolada bez dodatków nie jest w takim samym stopniu ryzykowna jak chipsy z TESCO, Lays, itp? Niby bez glutenu, ale czy się trafi na sztukę bez glutenu – zależy od szczęścia.

    1. Ja bym nie ryzykowała, ale przekazuję informację, jaką dostałam od producenta. Najlepiej się 100 razy zapytać, upewniać, zamiast sobie zaszkodzić. No i przede wszystkim czytać skład produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.