Kompendium wiedzy

Przyszła do mnie książka, którą z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim, którzy nie tolerują tego świństwa, jakim jest gluten. Chodzi o „Pokonaj alergię” Bożeny Kropki. Dostałam ją w prezencie od rodziców mojego Onego i powiem Wam, że taka rodzina to skarb!

Książka, co można przeczytać na jej okładce, zawiera autorski program „Sześć kroków wyjścia z alergii”, oparty m.in. na zaleceniach polskich naukowców, który likwiduje objawy alergii oraz zatrzymuje proces autoagresji.

Odebrałam ją z poczty dopiero dzisiaj, więc głębsza lektura dopiero przede mną, ale mogę powiedzieć z całą pewnością, że to kompendium wiedzy każdego bezglutenowca (oraz bezcukrowca, bezmlekowca, osób na diecie rotacyjnej, czy wspomagającej leczenie bezpłodności).

Dodatkowo pozycja ta jest bardzo fajnie wydana. Poszczególne rozdziały zdobią rysunki, które wyglądają, jakby były wykonane ołówkiem. Dzięki temu książka ta to nie tylko sucha treść, ale i humorystyczne podejście do tematu.

Autorka wyjaśnia na wstępie, że program „Sześć kroków wyjścia z alergii” jest efektem jej 10-letnich doświadczeń z alergią. Bożena Kropka jest wiarygodnym źródłem informacji, ponieważ jest dietetykiem oraz promotorem zdrowia, a dodatkowo na co dzień żyje z naszą dietą.

Książka podzielona jest na kilka części. Na początku możemy przeczytać o nadwrażliwości pokarmowej. Potem przedstawiony jest program „sześciu kroków”, w skład którego wchodzi:
1. Regeneracja jelit
2. Likwidacja pseudoalergii
3. Wprowadzenie profilaktyki przeciwastmatycznej
4. Detoksykacja organizmu
5. Nabywanie w miarę upływu czasu tolerancji na pokarmy szkodliwe
6. Utrzymanie efektów leczniczych programu

Później jest podsumowanie programu, przewodnik po wybranych chorobach alergicznych, informacje pomocne dla matki i dziecka, kuchnia naturalna, składniki odżywcze, a także sporo przepisów.

Jak tylko zapoznam się bliżej z tą lekturą, na pewno zdam Wam relację. Jestem jednak przekonana, że ta ponad 400 stronicowa książka jest bardzo ważną pozycją dla każdego bezglutka!

3 komentarze Dodaj własny

  1. ~Kamila pisze:

    O jaaaka droga ta książka.

    1. Faktycznie, teraz jest droższa. Rok temu kosztowała koło 50 złotych.

  2. ~Sroczka pisze:

    Czytałam tą książkę nie raz i stosuję się do niej od 3 lat i powiem że DZIAŁA!!!!! Moje dziecko wychodzi z alergii, wyleczyłam ją z astmy i wiele innych plusów. Może cena nie jest niska ale też nie za wysoka. Myślę, że po zapoznaniu się z nią śmiało mogę powiedzieć, że napewno warta tej ceny. Lubię czytać książki zwłaszcza o podobnej tematyce, z których mogę się uczyć i pomoc mojej córce. Ale niestety książek tych o podobnej lub nawet wyższej cenie nie mogę niestety porównać to „Pokonaj alergię”. Pokonaj alergię jest po prostu lepsza – jest taką moją biblią zdrowia, którą każdemu polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.