Kolejne zakupy – porównanie

Wczoraj odebrałam paczkę z „Balvitenu”. Spodobało mi się robienie zakupów w formie elektronicznej. To naprawdę duża wygoda 🙂

Poniżej rozpiska tego, co kupiłam, wraz z cenami poszczególnych produktów.

  1. Extra koncentrat mąki krakowskiej bezglutenowej (1 kg) – 10,86 zł
  2. BIO SCHNITZER chipsy pikantne bezglutenowe (60 g) –  7,50 zł
  3. Drożdże bezglutenowe (3 paczki) – 5,70 zł
  4. Paluszki z solą bezglutenowe (70 g) – 5,29 zł
  5. FINAX mix mąk bezglutenowy do wypieku chleba białego (900 g) – 16,27 zł
  6. Makaron spaghetti (250 g) – 6,79 zł
  7. Chleb wiejski ciemny (250 g) – 7,55 zł
  8. Zupka błyskawiczna grochowa (40 g) – 3,33 zł
  9. Zupka błyskawiczna barszcz czerwony (40 g) – 3,33 zł
  10. ŻYWIEC salami peperoni (80 g) – 4,40 zł
  11. GRATIS – batonik owocowy, jeszcze go nie próbowałam, zobaczymy później, jaki jest

Przesyłka do Paczkomatu: 8,86 zł

Łączna kwota zakupów: 79,88 zł

Możecie zastanawiać się, po co kupiłam dwa rodzaje mąki. Postanowiłam sobie, że chciałabym upiec bułeczki. Brakuje mi takich jeszcze lekko ciepłych bułeczek, więc mam cel, by zrobić je w domku. Mam nadzieję, że mi się uda. Po to jest właśnie mąka do wypieku chleba. Druga jest do użycia w pozostałych sytuacjach, np. do naleśników, czy do klusek.

Kupiłam też po raz pierwszy zupki w proszku, które zalewa się wodą. Mam nadzieję, że będą dobre, bo kiedyś lubiłam jeść (raz na jakiś czas) taką szybką zupkę. Dodatkowo kupiłam też chipsy, szukam nadal czegoś, co – oprócz nachosów bezglutenowych – może zastąpić mi chipsy sprzed diety.

Zaczęłam się zastanawiać, ile zapłaciłabym za te produkty, gdybym kupiła je w formie glutenowej. Chciałam w ten sposób sprawdzić, o ile drożej wychodzą zakupy dla osób na diecie bezglutenowej.

Poniżej lista produktów spoza naszej diety z orientacyjnymi cenami.

  1. Mąka (2×500 g) – 1,69 zł (przy wyważonej cenie, na podstawie tej porównywarki)
  2. Chipsy (60 g) – ok. 3 zł
  3. Drożdże bezglutenowe (3 paczki) – 5,70 zł
  4. Paluszki z solą bezglutenowe (70 g) – 1,20 zł
  5. Mąka (2x500g) – 6,58 zł
  6. Makaron spaghetti – 4,70 zł
  7. Chleb dobry żytni z dynią – 5,59 zł
  8. Zupka błyskawiczna – 2 zł
  9. Zupka błyskawiczna – 2 zł
  10. ŻYWIEC salami peperoni (80 g) – 4,40 zł

Zapłaciłabym: 36,86 zł (nawet jeśli ceny byłyby wyższe zapłaciłabym ok. 45 zł)

Jest to spora różnica. Smutna rzeczywistość osób na diecie bezglutenowej. Mogą pojawić się zastrzeżenia, że nie musiałam kupować chipsów, paluszków, czy innych przysmaków, co mogłoby obniżyć koszt zakupów. Postanowiłam jednak – w momencie przechodzenia na dietę – że nigdy nie będę rezygnować z tego, na co mam ochotę. To, że jestem na tej diecie nie oznacza, że mam żyć inaczej niż dotychczas.

Powiem Wam szczerze, że największą korzyścią jest to, że człowiek czuje się dobrze! To rekompensuje każde(!) wydatki związane z dietą.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter

3 Comments Dodaj swój

  1. ~Kamila napisał(a):

    Kilogram glutenowej mąki za 6,58?! To jakaś eko bio z wolnego wybiegu? :p

    1. ~bezglutenowy.blog.pl napisał(a):

      O jezu, faktycznie. Nie wiem skąd ja wzięłam taką cenę. Już to edytuję! Przepraszam za pomyłkę i dziękuję za zwrócenie uwagi!

  2. ~Pe napisał(a):

    Smutne to…
    Za granicą produkty bezglutenowe są o wiele tańsze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *