Hotel – Restauracja Kaukaska z Wolsztyna w MENU BEZ GLUTENU

Na stronie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej pojawiła się informacja, że Hotel-Restauracja Kaukaska w Wolsztynie dołączył do „Menu bez glutenu”. Mieści się on przy ul. Poniatowskiego 19 w mieście położonym na trasie Poznań – Zielona Góra, w województwie wielkopolskim.

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia, Restauracja Kaukaska to głównie tradycyjna kuchnia polska, dania przygotowywane z naturalnych składników, według tradycyjnych receptur. Szef kuchni serwuje świeżutkie schabowe, soczystą gicz cielęcą czy aromatyczną kaczkę z owocami. W ofercie znaleźć można szeroki wybór zup, dań z ryb czy pierogów.

W karcie znajduje się kilka stałych pozycji w wersji bezglutenowej. Natomiast po wcześniejszym uzgodnieniu szef kuchni jest w stanie każde z dań z karty przygotować w wersji bezglutenowej. W restauracji jest możliwość zorganizowania zarówno niewielkich przyjęć rodzinnych (imieniny, komunie), spotkań integracyjnych, przyjęć weselnych jak i hucznych bali (do 180 osób). Natomiast w hotelu istnieją warunki do prowadzenia konferencji, szkoleń (sale 100 osób i mniejsze). Na życzenie gości możliwość zorganizowania biesiady oraz wycieczek.

Osoby będące na diecie bezglutenowej proszone są o zgłoszenie swojej diety przed zamówieniem dania, bądź w trakcie rezerwacji pobytu. Temat diety bezglutenowej pojawił się w Kaukaskiej kilka lat temu, gdy w rodzinie jednego z właścicieli zdiagnozowano celiakię.

4 komentarze Dodaj własny

 1. ~Daniel pisze:

  Swietny wpis! Jeden z Twoich najlepszych, ach, co ja piszę, wszystkie Twoje wpisy są najlepsze! Hehe 😀 Naprawdę posiadasz wielki talent do pisania, mam nadzieje, ze nie zamierzasz w niedalekiej przyszlosci konczyc swojej przygody z prowadzeniem bloga, ponieważ jeśli tak by się stało, to byłaby to wielka strata dla polskiego swiatka blogowego :p

 2. ~Tomek pisze:

  Hej 🙂 Muszę Ci szczerze się do czegoś przyznac 🙂 Mianowicie do tego, ze jestem wielkim fanem Twoich tekstow, nie do konca zawsze wszystko w nich rozumiem, czy nie zawsze się zgadzam w pelni z Twoim zdaniem, jednak szczerze Ci muszę powiedziec, ze masz ogromny talent do pisania, a to obok szczerosci w tekstach, jest najwazniejsze 😉

 3. ~Dorota pisze:

  Wow, no, no, no 🙂 Tego się nie spodziewalem, naprawdę masz talent 🙂 A nie spodziewalem się tego, ze w zakamarkach sieci można trafic jednak na takie blogowe perełki 🙂 No masakra, na pewno będę do Ciebie wracał czesciej, bo wrecz zakochałem się w Twoich wpisach 🙂 Adres Twojego bloga dodaje do zakładek 😉

 4. ~Michał pisze:

  Teraz bardzo modne jest zdrowe odżywianie i utrzymywanie zgrabnej sylwetki. To bardzo dobrze tylko bardzo mnie denerwuje, że to jest kolejna moda, a nie zdrowy osobisty nawyk, a uważam, że właśnie tak to powinno wyglądać, że po prostu powinien być nasz osobisty wyrobiony nawyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.