Gumy ORBIT bez glutenu – wyniki VII tury badań Stowarzyszenia

dnia

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej przeprowadziło VII turę badań produktów. Wynikają z tego badania same fajne informacje!

Po pierwsze:

Sprawdzono:

 • kaszę gryczaną białą firmy CENOS,
 • kaszę gryczaną z warzywami AGROL PPH,
 • kaszę jaglaną BIO AVENA,
 • skrobię kukurydzianą BIO AVENA
 • płatki ryżowe błyskawiczne Halina firmy SAWEX.

Wszystkie te produkty okazały się bezglutenowe, co więcej, gluten był poniżej wykrywalności czyli poniżej 3,12 ppm ( z wyjątkiem płatków ryżowych, w przypadku których był w zakresie powyżej granicy wykrywalności, ale poniżej granicy oznaczalności, czyli między 3,12 a 6,24 ppm; na zestawieniu taki wynik oznacza się >LOD i produkt taki oczywiście nadal jest bezglutenowy, bo zawiera poniżej 20 ppm).

Po drugie:
zbadano gumy do żucia Orbit firmy WRIGLEY POLAND. Tu również ani śladu glutenu!

Po trzecie, zbadano sosy do makaronów.

Sprawdzono:

 • sos do spaghetti po bolońsku Pudliszki firmy HJH Polska,
 • Aspiro sos słodko-kwaśny AGROS NOVA,
 • sos spaghetti Łowicz AGROS NOVA,
 • sos pikantny z oliwkami LUBELLA,
 • Spaghetti Toscana sos z pieczarkami, cebulą i bazylią Knorr firmy UNILEVER POLSKA.

Wszystkie okazały się w porządku, zawartość glutenu poniżej poziomu wykrywalności.

Po czwarte, zbadano lody:

 • śmietankowo-toffi „Kolorowe lato” firmy KORAL,
 • Big Milk Algida Bambi Choco,
 • lody czekoladowe firmy Grycan,
 • lody o trzech smakach (czekolada-śmietanka-truskawka) z Zielonej Budki.

Tu również gluten był poniżej granicy wykrywalności.

Tutaj możecie zobaczyć dokładną rozpiskę przeprowadzonych badań. Wszystko w bardzo czytelnej tabelce!

Cieszycie się? Ja bardzo!

A teraz ważna informacja!

Stowarzyszenie z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej nie będzie mogło robić takich cudownych badań, jeśli nie dołączymy do niego! Pisałam o tym już wielokrotnie, ale powtórzę ponownie: zapiszcie się do Stowarzyszenia, moi Drodzy!

Jak to zrobić? Wszystko macie dokładnie opisane na stronie Stowarzyszenia. Ja należę do niego od listopada 2012 roku i polecam!

14 komentarzy Dodaj własny

 1. ~Fan pisze:

  Nie cieszę się.

  1. Przez ponad rok prowadzenia bloga nie było tutaj żadnej marudy. Oficjalnie Cię witam, drogi Fanie. I pamiętaj: haters gonna hate! Miłego piątku!

   1. ~Fan pisze:

    Nie cieszę się , bo te wyniki nie są prawdziwe.

 2. ~Karolina S. pisze:

  Dlaczego mają być nieprawdziwe?

  1. ~Fan pisze:

   Bo ta dziewczyna co prowadzi bloga mówi , że bounty i snikers nie są bezglutenowe, a były badania. To tego nie rozumiem!

   1. Drogi Fanie, napisałam kiedyś wpis na blogu, dotyczący owych batonów (http://bezglutenowy.blog.pl/2012/12/03/przelomowe-wiesci-z-marsa/). Napisałam w nim, co napisał mi producent. Napisałem jedynie, że boję się je jeść (a było to na początku diety). Nie wiem, co masz na celu, podważając informacje zawarte na blogu.

    Zacznę stosować regułę „nie karmić trolla” i przestanę odpowiadać na Twoje komentarze, bo robisz się naprawdę irytujący. Zastanów się zanim napiszesz kolejną głupotę.

    Pozdrawiam!

    1. ~Fan pisze:

     Nie jestem irytujący, tylko piszę to co napisałaś wcześniej.Nie napisałem głupoty, też Cię pozdrawiam!:)

     1. Drogi Fanie! Nigdzie nie napisałam, że nie należy wierzyć w badania przeprowadzane przez Stowarzyszenie. Napisałam jedynie, że ja mam obawy przed jedzeniem tych batonów. Nie ma powodów, by nie wierzyć temu, co robi Stowarzyszenie.

      Cieszę się, że tak dokładnie czytasz mojego bloga. Zapraszam do dalszej lektury. I do dokładniejszego cytowania, bez przeinaczania słów.

 3. ~Patrycja pisze:

  Jeśli chodzi o te batony owszem nie są bezglutenowe ale warto zaówazyc że nie ma tam nic co by bylo dla NAS szkodliwe…ja je jem i nic mi po nich nie jest a rowńiez reaguje na maleńką ilośc tego paskudztwa w jedzonku…

  1. Ja ich nie jem, bo Bounty nie lubię, a Snickersa zamieniłam na jego 100 proc. bezglutenowy odpowiednik. Ale tak, jak potwierdzają to badania Stowarzyszenia, są one dla nas bezpieczne (BATONY
   Następna grupa produktów, zbadana już tradycyjną metodą, to dwa batony – snickers i bounty. Wiemy, jak wiele jest pytań o tego typu produkty na naszym forum i jak dużo budzą wątpliwości. Choć nie były opisane jako bezglutenowe, z ich etykiet wynikało, że nie zawierają glutenu. Nasze badania to potwierdziły – http://www.celiakia.pl/iv-tura-produktow-zbadana-na-zawarto-glutenu/).

 4. ~Ola pisze:

  Hej:) z postu który napisałaś – (http://bezglutenowy.blog.pl/2012/12/03/przelomowe-wiesci-z-marsa/ jednoznacznie wynika, że podważałaś badania stowarzyszenia…. 🙂 i tyle na ten temat

  1. „Kiedy zamieściłam tę informację na forum wiele osób pisało, że nic im nie jest po spożywaniu tychże produktów. Ja osobiście boję się, że niemiłe dolegliwości powrócą. Może kiedyś się skuszę, póki co jem tylko te słodycze, które są oznaczone, jako bezglutenowe” – tak napisałam. Nigdzie nie podważam badań Stowarzyszenia. 🙂 Napisałam jedynie, zanim zapoznałam się z badaniami Stowarzyszenia, że sama boję się je jeść. A to nie znaczy, że badania nie są prawdziwe. Apeluję o dokładnie czytanie, ze zrozumieniem.

   Wszędzie zachęcam do zapisywania się do Stowarzyszenia, jestem mu wdzięczna za pracę jaką wkłada. Nigdy nie podważam ich wiadomości.

   Pozdrawiam! 🙂

 5. ~Ada pisze:

  Podkreśliłabym tylko to co pisze Stowarzyszenie, że przebadane partie są bezglutenowe. Może okazać się, że inne partie nie są. Duzi producenci mogą mieć kilku dostawców np. kaszy i w różnych partiach są wtedy kasze od różnych producentów. Skąd to wiem? Powiedziała mi to pani z kontroli jakości firmy Kupiec gdy zadzwoniłam do nich po tym jak znalazłam ziarna glutenowe w ich kaszy jaglanej (tak właśnie tej na której jest napisane „produkt bezglutenowy”)

 6. ~Magdalena pisze:

  Ja sie cieszę jedynie z gum orbit, i mam pytanie czy wszystkie gumy orbit sa bezglutenowe czy tylko te ze zdjecia zamieszczone czyli owocowe?
  Do reszty jestem malo przekonana i sie boje, a co do Lodów GRYCAN na opakowaniu lodow jest napis, ze sa bezglutenowe.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.