Wegański keks z bakaliami VS Ciasto z czerwonej fasoli (Zdrowa Micha)

dnia

Słodycze to słabość wielu z nas. Znalezienie pysznego ciasta na diecie bezglutenowej nie jest najprostszą sprawą. Rzadko kiedy można znaleźć coś, co będzie odpowiadało naszym smakom lub po prostu będzie gdzieś w pobliżu. Przetestowałam dla Was dwa rodzaje ciast ze Zdrowej Michy. Wegański keks z bakaliami VS Ciasto z czerwonej fasoli. Kto wygrał?

Na pierwszy ogień poszedł wegański keks z bakaliami. Ciasto ma 400 g. Skład dla osób na diecie bezglutenowej ma duże znaczenie. A ten jest bardzo fajny: mąka gryczana, mąka jaglana, mąka ziemniaczana, marchew, rodzynki, orzechy włoskie, daktyle, żurawina, kandyzowana pomarańcza, cytryna, soda oczyszczona, olej rzepakowy, mleko roślinne, cynamon, laska wanilii, sól.

Ciasto jest już pokrojone, pakowane jest w szczelnie zamknięte pudełeczko. Nie kruszy się, nie łamie, długo zachowuje świeżość. Jest wypełnione bakaliami i czuć w nim owoce. Podobne jest do tych ciast, które jadłam przed przejściem na dietę bezglutenową.

Cena ciasta: 18 zł/400 g

Drugim testowanym przeze mnie ciastem było naturalne ciasto z czerwonej fasoli i żurawiny. Podobnie jak w przypadku poprzedniego smakołyku, ciasto ma 400 g. Skład jest nieco krótszy: czerwona fasola, czekolada gorzka bezglutenowa, banan, ksylitol, kakao, jaja, soda oczyszczona, żurawina.

W smaku czułam banana, mimo że inne osoby, które jadły ciasto ze mną, twierdziły, że tego smaku nie czują. Za to po którymś kawałku mocno było czuć smak czerwonej fasoli. No i gorzkiej czekolady. Brakowało mi w tym cieście słodyczy.

Podobnie jak w poprzednim przypadku ciasto pakowane jest w szczelnie zamknięte pudełeczko. Nie jest pokrojone, jak to było w przypadku keksu. Ciasto lekko się kruszy, ale w środku ma zwartą formułę. Co ciekawe, wśród osób jedzących były też osoby, które nie są na naszej diecie i im to ciasto smakowało bardzo. A słowa „smakuje jak normalne” to jeden z większych komplementów na temat żywności bezglutenowej.

Cena ciasta: 18 zł/400 g

W pojedynku Wegański keks z bakaliami VS Ciasto z czerwonej fasoli padł remis z delikatnym wskazaniem na keks. Ciekawa jestem, jakie będzie wasze zdanie na ten temat.

Zdrowa Micha ma w swojej ofercie 4 rodzaje ciast:

  • Naturalne ciasto marchewkowe z żurawiną
  • Naturalne ciasto marchewkowe z orzechami włoskimi
  • Naturalne ciasto z czerwonej fasoli i żurawiny
  • Wegański keks z bakaliami

Lista miast, w których można kupić ich wyroby, dostępna pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.