Carrefour – pieczywo bezglutenowe i spody do pizzy

dnia

Weszłam dzisiaj do Carrefoura, żeby kupić chleb bezglutenowy. Wśród licznych produktów na półce zwróciłam uwagę na bezglutenowe produkty Carrefoura. Na początku pomyślałam: ale super! Za chwilę spojrzałam na cenę… Ale zanim!

Opakowanie jest bardzo fajne. Przez okienko widać, jak wygląda chleb. Ten jest akurat pełnoziarnisty. Jest go prawie 500 g. W oczy rzuca się napis „no gluten!”, jest też znak przekreślonego kłosa. A teraz mniej przyjemna sprawa, czyli cena. A ta jest dość spora, jak na markę, której nie znam(y).

21,99 zł za bezglutenowy chleb tostowy, pełnoziarnisty to jednak sporo, prawda? Dla porównania… Dziś kupiłam bochenek chleba (380 g) firmy Bezglutenowa Oaza, który kosztował 4,80 zł. Chleb ten jest naprawdę pyszny i jego kupno opłaca się nam znacznie bardziej, niż tego Carrefour.

Oprócz chleba marki Carrefour na półce były także spody do pizzy. Na te też zwróciłam uwagę. Opakowanie jest równie ładne, jak w przypadku chleba. Rzuca się w oczy.

Dwa spody do pizzy (250 g) kosztują… 16,99 zł. To ponownie bardzo dużo, jak na markę, której nie znam(y). Dla porównania spody firmy Balviten (3 spody, 300 g) kosztują… 7,49 zł. Spora różnica…

Szkoda, że te ceny są aż tak wygórowane. To skutecznie odstrasza od próbowania tych produktów. Oczywiście produkty te mogą być bardzo dobre, ale czy ktoś zaryzykuje ich kupno, kiedy na rynku jest mnóstwo produktów znanych firm, które mają dobry smak?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.