Bezglutenowy chleb gryczano-jaglany z ziarnami (Zdrowa Micha)

dnia

Wszyscy ci, którzy są na diecie bezglutenowej, wiedzą, jak ciężko jest trafić na chleb, który będzie smaczny i którego skład nie będzie powalał nas chemią. Do tego chleb, który nie będzie zabijał swoją ceną. Ci, którzy wcześniej byli na „normalnej” diecie, wiedzą, że ciężko jest znaleźć chleb w wersji bez glutenu, który będzie smakiem podobny do tego sprzed przejścia na dietę. Okazuje się, że taki chleb istnieje. Bezglutenowy chleb gryczano-jaglany z ziarnami od Zdrowej Michy skradł moje serce.

Zdrowa Micha to białostocka piekarnia bezglutenowa (oferująca sprzedaż przez internet), w której możemy kupić ciasta, ciastka i właśnie pieczywo. „W naszej piekarni korzystamy z dobrodziejstw Podlasia i nasze produkty opieramy wyłącznie o polskie ziarna. Wypieki są w 100 % naturalne, odpowiednie dla osób na diecie bezglutenowej, bezlaktozowej i wegańskiej. Rekomendowane również diabetykom, nie zawierają niepotrzebnych i niezdrowych dodatków i polepszaczy” – czytamy na stronie piekarni.

Miałam możliwość przetestować ich bezglutenowy chleb gryczano-jaglany z ziarnami o wadze 600 g. Skład: mąka gryczana, mąka jaglana, mąka ziemniaczana, kasza gryczana, kasza jaglana, pestki słonecznika, pestki dyni, siemię lniane, drożdże bezglutenowe, woda,sól, ksylitol. Wszystkie mąki pochodzą z własnego przemiału.

Przydatność chleba to 5 dni od wypieku. Pierwsza ukrojona przeze mnie kromka – piątek. Dziś jadłam śniadanie z tym chlebem i nadal jest bardzo miękki w środku, ma chrupiącą skórkę i jest przepyszny.

Chleb jest naprawdę dobrze upieczony. Nie kruszy się, zachowuje swoją świeżość i zjawiskowo pachnie. Można go jeść z samym masłem, a to naprawdę komplement dla chlebów bezglutenowych. I smakuje tak, jak chleby z ziarnami, których smak pamiętam sprzed przejścia na dietę bezglutenową.

Mimo że, jak wspomniałam, można jeść go z samym masłem, postanowiłam spróbować go w wersji nieco urozmaiconej: masło, bezglutenowa wędlina, ser, oliwki, pomidorki, musztarda, harrisa oraz szczypiorek. Kanapki były przepyszne!

Cena chleba ze Zdrowej Michy: 14,50 zł (600 g)

Inne warianty smakowe:

  • Naturalny chleb bezglutenowy gryczano-jaglany czysty (14,50 zł/600 g)
  • Naturalny chleb bezglutenowy gryczano-jaglany z ziołami (14,50 zł/600 g)
  • Naturalny okolicznościowy chleb bezglutenowy gryczano-jaglany z ziarnami, idealny na wesele, komunię itd. (30 zł/1200 g)

Lista miast, w których można kupić ich wyroby, dostępna pod tym linkiem.

Jeden komentarz Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.