Bezglutenowa karma dla psów

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam głos dobiegający z telewizora „bezglutenowa karma dla psów„, pomyślałam: okej, bezglutenowość padła mi na słuch. No bo jak może być karma dla psów nie zawierająca glutenu. Ale kiedy usłyszałam tę reklamę ponownie, byłam już 100 procentowo pewna. Ktoś stworzył bezglutenową karmę dla psów!

Okazało się, że psy mogą również cierpieć na alergie pokarmowe. To właśnie dla nich powstały karmy, które cechują się wysoką zawartością surowców biologicznie czystych, nie zawierają substancji chemicznych, dzięki czemu nie wywołują alergii. No i m.in. nie zawierają glutenu.

Co o tym sądzicie? Według mnie – mimo że z początku produkt ten wywołał uśmiech na mojej twarzy – to dobrze, że świadomość producentów jest coraz wyższa. W końcu pies to najlepszy przyjaciel człowieka!

3 komentarze Dodaj własny

 1. ~Gośka pisze:

  Pierwszy raz o takiej karmie słyszę, ale to pewnie dlatego, że mój pies nie ma problemów z alergiami pokarmowymi (na szczęście). Ja będę musiała raczej zainwestować w karmę dla psów odchudzających się haha 😉
  A dla tych co z Krakowa podrzucę namiar na darmowe próbki karmy For Friends 😉 Może komuś się przydadzą. Spoza Krk trzeba płacić za przesyłkę http://www.darmowo.com.pl/inne-darmowki/zamow-darmowa-probke-karmy-dla-psow-for-friends/

 2. ~Olga pisze:

  Ooo akurat prawie wszystkie wysokopółkowe karmy dla psów są bezglutenowe, to żadna nowość! Psy bardzo często nie tolerują glutenu tak samo jak zresztą.. kurczaka!:) Więc karmy dla psich alergików zwykle nie zawierają nawet pochodnych drobiowego mięsa.

 3. ~Asia pisze:

  Bardzo ciekawy artykuł 🙂 ja obecnie kupuję oven baked tradition 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.