Bezglutenowa babka czekoladowa Dr. Oetkera

dnia

Na Facebooku Bezglutenowego Bloga zamieściłam głosowanie: który z wypieków mam teraz wykonać. Wybraliście babkę czekoladową Dr. Oetkera. Wczoraj już nie mogłam się powstrzymać i upiekłam babkę. Jest przepyszna!

Podobnie jak w przypadku Kopca Kreta, przygotowanie babki czekoladowej jest bardzo proste. Oprócz mieszanki, która jest w paczce, potrzebujemy jeszcze 3 jajek, 50 ml wody i 125 g masła.

Do miski wsypujemy mieszankę i dosypujemy czekoladę, która również jest w paczce. Mieszamy, a następnie dodajemy pozostałe składniki (wszystkie powinny być w temperaturze pokojowej). Teraz do pracy wkracza mikser, którym mieszamy wszystkie składniki, przez minutę, na najwyższych obrotach.

Piekarnik nastawiamy do 175 stopni i pieczemy przez około 60-70 minut. Po 20 minutach nacinamy ciasto wzdłuż na ok. 1 cm. Wybrałam podłużną formę do babki, ale można też skorzystać z opcji zwykłej formy na babkę lub foremki na muffinki.

Po około 70 minutach ciasto jest gotowe. W całym mieszkaniu unosi się piękny zapach czekolady. Życzę Wam dużo cierpliwości, żebyście odczekali, aż ciasto nieco ostygnie, zanim się na nie rzucicie.

Ciasto smakuje jak glutenowe. Zupełnie nie czuć, że jest ono w wersji bezglutenowej. Przygotowuje się je naprawdę szybko.

To co? Następny Wasz wypiek to bezglutenowa babka Dr. Oetkera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.