Ale pasztet!

Dla osób na diecie bezglutenowej bardzo ważna jest dostępność produktów, które nie zawierają tego, co im szkodzi. Bardzo dużo radości sprawiła mi informacja, że moje ulubione pasztety Profi są w większości przypadków bezglutenowe. Dodatkowo firma ta ma w swojej ofercie sporo produktów bezglutenowych, które znajdziemy w (prawie) każdym sklepie. To naprawdę duże ułatwienie, kiedy można wyskoczyć do sklepu z „normalną” żywnością i kupić jakieś smarowidło na chleb, zamiast jechać specjalnie do sklepu z żywnością bezglutenową.
Podczas ostatnich zakupów do mojego koszyka trafił pasztet dworski z dzikiem. Nie jest on w takim normalnym opakowaniu (okrągłym z wieczkiem), lecz w kartoniku, w którym kryje się standardowe opakowanie. Pasztet ma znak przekreślonego kłosa Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, więc spokojnie możemy po niego sięgnąć.
Pasztet jest bardzo dobry, delikatny i lekko pikantny. Nie różni się niczym od innych pasztetów, może jest bardziej puszysty. Bardzo dobrze smakuje zarówno na kromce chleba, jak na grzance (przed chwilką jadłam w takiej formie, naprawdę pyszny). Polecam gorąco, na pewno się nie zawiedziecie. Jeśli nie lubicie dzika możecie wybrać wersję z jeleniem, królikiem lub z wieprzowiną. Pasztet bezglutenowy tej firmy występuje również  w bardziej standardowej wersji – pasztet wielkopolski z indykiem, który jest równie dobry.
Cieszę się, że coraz więcej firm dostrzega wśród swoich klientów osoby, które nie tolerują glutenu i wprowadza produkty, które są dla takich osób bezpieczne.

8 komentarzy Dodaj własny

 1. Dziękuję 🙂 Znam tę stronkę. Wkrótce zapewne pojawi się wpis na blogu na temat tej firmy.

 2. ~gk pisze:

  Skoro interesuje Cię Pasztet to może zainteresujesz się wędlinami 🙂
  http://www.konspol.com.pl/produkty/krolestwo-kurczaka/produkty-light

  1. Dziękuję, ta strona również jest mi znana i wkrótce napiszę o tych produktach na blogu.

 3. ~Kathis pisze:

  Ale chyba tylko te Dworskie są bezglutenowe,prawda?

  1. Co do produktów Profi, pisałam kiedyś o tym tutaj: http://bezglutenowy.blog.pl/2013/03/22/profi-bezglutenowy-pewniak/ Teraz już nie widziałam bezglutenowego pasztetu drobiowego, za to dworskie są i są bardzo dobre.

 4. ~Jarunia pisze:

  Oprócz tych pasztetów są jeszcze gotowe dania bezglutenowe Profi. Jadłam Chili Con Carne i to naprawdę wygodny sposób na szybki i smaczny obiad dla tych, co nie tolerują glutenu.

 5. ~Mania pisze:

  Mi też bardzo smakuje ich pasztety, a właściwie pasztety. Próbowałam jeszcze zupek i są naprawdę smaczne, prawie jak domowe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.