Piwo BezGlutenNowe ze znakiem Przekreślonego Kłosa

Na stronie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej pojawiła się informacja, że browar Kormoran dołączył do firm oznaczających swoje produkty międzynarodowym licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa.

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia, licencją zostało objęte piwo BezGlutenNowe #1. To piwo stworzone na bazie Kormorana Jasnego Niefiltrowanego.

„Teraz jego wyjątkowym smakiem mogą bez obaw delektować się również osoby z nietolerancją glutenu. Trochę informacji dla koneserów: identycznie jak w pierwowzorze cechą, która decyduje o smaku tego piwa jest chmielowość. Przy jego komponowaniu użyto pięciu odmian chmielu” – czytamy.

Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla i wybitnie aromatyczny Lubelski oraz najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: czeski Żatecki i niemiecki Tettnanger. Nisko odfermentowana baza słodowa dodaje subtelnego biszkoptowego posmaku” – informuje Stowarzyszenie.

Stosowany w czasie warzenia piwa BezGlutenNowego słód jest rozkładany na białka proste całkowicie bezpieczne dla osób nietolerujących glutenu. Firma w związku z produkcją bezglutenową wprowadziła specjalne procedury i regularnie bada każdą partię piwa pod kątem zawartości glutenu.
W dniach 12-13 października piwo zostanie rozlane do butelek i potem w ciągu kilku dni trafi na półki sklepowe. Będzie można je nabyć m.in. w sieciach Makro, Intermarché, Auchan oraz Carrefour.

1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego.

Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *