Pierwsze polskie piwo bezglutenowe z Licencją Przekreślonego Kłosa

Bardzo się cieszę, że mogę Wam przekazać tak dobrą informację! Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej poinformowało dziś, że w Polsce pojawiło się pierwsze cechowe bezglutenowe piwo ważone w Polsce, które zostało objęte licencją na znak Przekreślonego Kłosa.

Piwo Cechowe lekkie i klarowne, ma złotą barwę. W smaku wyczuwana jest delikatna goryczka i subtelny, chmielowy zapach. Bukiet piwa Cechowe Bezglutenowe to klasyczna kompozycja chmielowo-słodowa, charakteryzująca piwa dolnej fermentacji.

Jak czytamy na stronach Stowarzyszenia, piwo Cechowe Bezglutenowe produkowane jest w warunkach reżimu technologicznego, który z jednej strony zapewnia zredukowany poziom czynników alergennych, a z drugiej nie ma negatywnego wpływu na organoleptyczne cechy piwa.

W produkcji wykorzystywane są surowce zawierające gluten. Jednak podczas procesów technologicznych następuje separacja i zmniejszenie zawartości glutenu (rozkładanie kompleksu białek tworzących gluten na nieaktywne alergennie białka proste).

Każda partia piwa bezglutenowego przed uwolnieniem do sprzedaży podlega kontroli na obecność glutenu (z początku, środka i końca rozlewu), przeprowadzanej w zewnętrznym akredytowanym laboratorium. Cechowe zgodnie z przepisami prawa jest produktem bezglutenowym i zawiera poniżej 20 ppm glutenu.

Piwo dostępne jest w niektórych sklepach sieci Biedronka – tutaj znajduje się lista sklepów.

Zgodnie z prawem przypominamy, że 1/ litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

One Comment Dodaj swój

  1. ~Michał pisze:

    W Krakowie nie kupimy:(??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *