Musli – Tak Jak Chcesz

Odkąd jestem na diecie bezglutenowej, na śniadanie rzadziej jem płatki lub musli. Te dostępne w sklepach bezglutenowych nie smakują mi tak dobrze, a wśród „zwykłych” produktów próżno szukać tych, które są bezpieczna dla nas. Jak bardzo ucieszyłam się, kiedy skontaktował się ze mną sklep internetowy musli.takjakchcesz.pl z propozycją przetestowania dwóch mieszanek musli, które mogłam sama skomponować.

Wśród składników dostępnych w sklepie znajdziemy wiele takich, które pozwalają nam skomponować mieszankę bezglutenową. Dostępne są również gotowe propozycje mieszanek bezglutenowych.

Ja zdecydowałam, że ułożę swoją własną mieszankę. Jedna i druga została oparta na amarantusie. No okej, ale po kolei!

Już opakowanie tego musli zachwyca. Nie jest to po prostu zwykła paczka, ale fajna tuba, która idealnie pasuje do szafy i bardzo dobrze się prezentuje.

Pojemność tej tuby też zachwyca. Musli jest aż 300 g i to naprawdę jest cała tuba. Wypełniona po same brzegi! Rzadko można spotkać coś takiego. To naprawdę duży plus.

Jak wspomniałam, mogłam wybrać dwa smaki musli. Mieszanka bezglutenowa nr 1 składa się z amarantusa z miodem (196 g), rodzynek (40 g), płatków migdałowych (30 g), żurawiny (15 g).

Mieszanka bezglutenowa nr 2 składa się z amarantusa preparowanego (196 g), moreli suszonych (45 g), orzechów włoskich (30 g) oraz pestek dyni (30 g).

Na pierwszy ogień poszła mieszanka bezglutenowa nr 1. Każda tuba jest szczelnie zamknięta i zabezpieczona. Po otwarciu czujemy piękny zapach, a mieszanka prezentuje się naprawdę dobrze.

Pięknie wygląda prawda? No ale dobrze. Człowiek co prawda je oczami, o zapachu też już mówiłam, ale smak też się liczy. Wyraźnie wyczuwalna jest lekko kwaśna żurawina. Czuć też migdały, amarantus i rodzynki. Zmieszałam musli z lekko ciepłym mlekiem. Smakowało idealnie!

Już wkrótce test drugiej mieszanki!

A teraz ceny. Mieszanka to koszt około 15-20 zł. Wszystko zależy od tego, co dorzucimy do naszej tuby. Możemy też wybrać gotową mieszankę, ale przecież o to właśnie chodzi, by jeść tak, jak chcemy i wymieszać wszystko samodzielnie. Wszystko możemy zobaczyć na stronie musli.takjakchcesz.pl

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *