Książka – Pierwotne ciało, pierwotny umysł

Dostałam materiały dotyczące książki, którą widzicie obok. Postanowiłam się nimi z Wami podzielić. Może kogoś zainteresuje tematyka (w środku jest część o diecie bezglutenowej).

Współczesny świat niesie ze sobą wiele wyzwań dla naszej fizyczności. Czy wśród zalewu informacji o tym, co nam służy, a co szkodzi można odnaleźć jakieś spójne i jednolite zalecenia? Czy istnieje wspólny dla wszystkich sposób odżywiania oraz system ćwiczeń fizycznych, który uwolni nas od chorób i zapewni dobre funkcjonowanie ciała oraz długowieczność? 

Czy zalecenia rozpowszechniane przez media, świat medyczny, korporacje farmaceutyczne oraz przemysł spożywczy rzeczywiście są prawdziwe i mogą nas doprowadzić do doskonałego zdrowia? A może raczej stworzyć i utrzymać coraz większą rzeszę chorych, pacjentów, konsumentów i klientów?

Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć Nora Gedgaudas w swojej bestsellerowej książce Pierwotne Ciało Pierwotny Umysł. Odwołując się do paleolitycznych potrzeb naszego ciała i łącząc je z najnowszymi wynikami badań z dziedziny biochemii, żywienia oraz medycyny proponuje proste wskazówki i zalecenia, dotyczące diety, suplementacji, ćwiczeń fizycznych i stylu życia, które mogą nam pomóc wyjść z labiryntu starych paradygmatów,  mitów dotyczących metabolizmu i nieprawdziwych, przekazywanych nam przez całe dekady informacji.

 

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *